Carolina Herrera Bad Boy Opinie 2024 – Czy to Dobre Perfumy Męskie?

Carolina Herrera Bad Boy opinie

Carolina Herrera Bad Boy to woda toaletowa z 2019 roku. Kompozycja łączy balsamiczne nuty zapachowe ze słodyczą fasoli tonki i kakao.

O ile otwarcie jest bardzo oryginalne, to wraz z upływem czasu Bad Boy zmienia się chemiczną nudę w bazie.

Ten zapach kontynuuje trend na słodkie perfumy gourmand. Założysz je na wieczór do klubu, ale też w ciągu dnia jesienią i zimą.

Nuty głowy
bergamotka, czarny pieprz, biały pieprz

Nuty serca
cedr, szałwia

Nuty bazy
bób tonka, kakao, drzewo bursztynowe

Woda toaletowa Bad Boy od Carolina Herrera ma powtórzyć wielki sukces Good Girl. 

Do charakterystycznej butelki Good Girl w kształcie pantofla na wysokim obcasie dołącza równie kontrowersyjna w kształcie błyskawicy.

Bez względu na to, czy oceniamy ten flakon jako tandetny, czy po prostu ciekawy, jego kształt wzbudza zainteresowanie i będzie się doskonale sprzedawał.

Kompozycja Bad Boy kroczy bezpieczną ścieżką bobu tonki i kakao, którą wytyczyły dla niego perfumy damskie Good Girl. Jednak nie trudno doszukać się też podobieństw (symbolicznych i zapachowych) do perfum Hugo Boss The Scent Private Accord, Versace Eros, czy Paco Rabanne Invictus Legend.

Jestem przekonana, że po powąchaniu Bad Boy będziesz miał wrażenie, że gdzieś już wąchałeś i dobrze znasz tę wodę toaletową.

CH Bad Boy pour homme Eau de Toilette
Carolina Herrera Bad Boy woda toaletowa dla mężczyzn

Jak pachnie Carolina Herrera Bad Boy EdT?

Bad Boy od początku do końca projekcji pachnie słodką fasolą tonką. W różnych fazach projekcji dochodzą do niej kakao, pieprz i balsamiczne nuty drzewne. Ta kompozycja może zostać zaliczona do rodziny perfum orientalno-aromatycznych lub drzewno-aromatycznych.

Mocne otwarcie bobu tonka i kakao

W pierwszych minutach po aplikacji perfum wyczujesz tylko intensywną i bardzo słodką tonkę. Jednak z każdą minutą coraz wyraźniej wybrzmiewa czekoladowe kakao. Po kwadransie obie nuty pachną pudrową harmonią, tworząc wyjątkowy akord gourmand, który rzadko można spotkać w innych perfumach.

Ziołowa słodycz serca

W sercu Bad Boy nadal pozostaje słodki, ale staje się bardziej drzewny i ziołowy. Po pudrowej słodyczy nie ma już śladu, zapach staje się dużo delikatniejszy. Chociaż z każdą minutą traci swój unikatowy charakter, nadal pachnie przyjemnie.

Balsamiczna baza Bad Boya

Ostatnia faza projekcji jest największą katastrofą. Z czasem słodycz tonki całkowicie się ulatnia. To, co po niej pozostaje, to suchy zapach kurzu i pojedyncze niuanse syntetycznego drewna.

Carolina Herrera Bad Boy nuty zapachowe

Carolina Herrera Bad Boy Opinie: Wrażenia po testach

Bad Boy zaczyna bardzo ciekawym akordem zbudowanym z tonki i kakao. Z czasem przyjemnie równoważy słodycz drewnem i ziołami. Najbardziej niedopracowana jest baza i przyznam, że na tej półce cenowej ciężko mi znaleźć drugą tak złą.

Jeśli chodzi o intensywność, to początkowo Bad Boy jest głośny, słodki i pachnie intensywnie. Po około 40 minutach utrzymuje się blisko skóry.

Perfumy Carolina Herrera są znane z kiepskiej trwałości i Bad Boy kontynuuje ten trent - woda toaletowa utrzymuje się na skórze około 4-5 godzin, z czego naprawdę wyczuwalna jest zaledwie przez pierwsze dwie.

Mimo wszystko jestem przekonana, że zapach znajdzie swoich fanów, szczególnie wśród młodych mężczyzn, którzy chcą łamać damskie serca w nocnych klubach. Może być zakładany także w ciągu dnia, ale raczej w czasie wolnym od pracy.

Wiele osób martwi się o praktyczną stronę nakładania perfum z flakonu w kształcie błyskawicy - nie ma z tym najmniejszego problemu. Atomizer daje doskonałą kontrolę nad ilością aplikowanych perfum, a sam flakon (50 ml) całkiem wygodnie leży w ręku.

Marketing Bad Boya

Bad Boy ma reprezentować 'nową męskość', która łączy wrażliwość z siłą. Kiedy spaceruje ulicami miasta, jego magnetyzm przyciąga wzrok wszystkich, także Karlie Kloss w roli Good Girl.

Za kampanią marketingową stoi duet Santiago & Mauricio. Ambasadorem zapachu został Ed Skrein - aktor znany z Gry o Tron i Deadpool. 

Co ciekawe Carolina Herrera zdecydowała się także współpracować z lokalnymi gwiazdami. W Polsce Bad Boy jest reprezentowany przez aktora Mikołaja Roznerskiego.

Warto zauważyć, że Good Girl tylko w 2019 roku zarobiła 350 milionów euro. Bad Boy ma pomóc marce zbudować imperium o wartości miliarda euro do 2023 roku (źródło).

O ile perfumy damskie mają wysoką jakość, ich męski odpowiednik jest średniakiem. Dlatego nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Bad Boy jest marketingową sztuczką zbudowaną wokół dobrej promocji, przedziwnego flakonu i chwytliwego otwarcia.

ed skrein Karlie Kloss
perfumy męskie Bad Boy mikolaj roznerski

Czy warto kupić Carolina Herrera Bad Boy?

Moim zdaniem nie warto... przynajmniej na razie.

Po pierwsze cena. To nowe perfumy i dlatego ich cena jest kosmiczna. Jeśli chcesz je kupić, wstrzymaj się przez jakiś czas. Naprawdę nie warto teraz przepłacać za zapach o średniej jakości.

Po drugie jakość zapachu. Bad Boy to średniak wśród perfum męskich. Chociaż ma ciekawe otwarcie, to przyjemność noszenia kończy się po godzinie od aplikacji. 

Po trzecie trwałość. Jeśli lubisz Bad Boya i jesteś w stanie przeboleć jego cenę, to nie nacieszysz się długo jego zapachem. Po pięciu godzinach od aplikacji perfumy są ledwo wyczuwalne na skórze.

Najlepsza alternatywa dla Bad Boya

Hugo Boss The Scent Private Accord

Jeśli chcesz perfumy, które w ciekawy sposób łączą kakao z fasolą tonką, koniecznie wypróbuj Hugo Boss The Scent Private Accord. Pachną wyjątkowo, są trwałe i nie kosztują fortuny.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE...

  • Piotrek pisze:

    zgadzam sie ze wszystkim!

  • >