Jak dobrać perfumy do osobowości, charakteru i stylu życia – TEST

Zanim zaczniesz szukać konkretnego zapachu, najpierw sprawdź jak dobrać perfumy do osobowości i stylu życia. Jeśli dobrze się przygotujesz, kolejny flakon może okazać się tym jedynym i zostanie Twoim zapachowym podpisem - sprawi, że inni będą Cię z nim kojarzyć. Pokażę Ci krok po kroku jak wybrać perfumy, które będą do Ciebie pasować najlepiej. Zajmie Ci to najwyżej kilka minut.

KROK 1: Rozwiąż test

Dobieranie perfum nie jest łatwe. Często dostaję wiadomości z pytaniem, "Jakie perfumy do mnie pasują?". Właśnie w tym celu stworzyłam ten test. Jest on skierowany do kobiet i mężczyzn, którzy jeszcze nie wiedzą, jakie grupy zapachowe podobają im się najbardziej lub chcą spróbować czegoś nowego. 

Odpowiedz na pytania i zobacz, jakie akordy, nuty zapachowe i grupy zapachów pasują do Ciebie.

jak dobrać perfumy do charakteru zapach do osobowości

KROK 2: Zobacz, co oznacza Twój wynik

Kiedy już wiesz, jakie rodziny zapachów pasują do Ciebie najlepiej, pozostał Ci tylko wybór perfum. Klikając odpowiednią pozycję z listy, rozwiniesz jej opis.

Akordy drzewne i piżmowe

Akordy oudowe i różane

Akordy cytrusowe

Ciepłe akordy i gourmand

Akordy waniliowe

Świeże akordy kwiatowe

KROK 3: Czas na testy!

Nie ma idealnych perfum, które pasowałyby do każdego tak samo. Dlatego kiedy zdecydujesz się na konkretną grupę zapachów, wybierz kilka kompozycji i testuj je w każdej możliwej chwili: o różnych porach dnia i przy różnych okolicznościach. Dzięki temu możesz określić, które z nich podobają Ci się najbardziej. Zanim podejmiesz decyzję, wypróbuj wiele różnych zapachów.

Podczas testów nie wylewaj na siebie całej zawartości próbki. Zawsze daj kompozycji przejść przez wszystkie etapy projekcji. Tylko w taki sposób możesz określić czy każdy z nich podoba Ci się w równej mierze. Jeśli w którymś momencie zapach zaczyna Cię męczyć, wstrzymaj się z zakupem.

Nie bój się kupować perfum w internecie. Każdy egzemplarz ma dokładny opis nut zapachowych, więc mniej więcej wiesz, czy będzie pasował do Twojego stylu, czy nie. Jeśli kupujesz nowe perfumy, zacznij od najmniejszej pojemności. Pamiętaj, że jeśli kupujesz przez internet, masz możliwość zwrotu do 14 dni od daty zakupu.

Warto wiedzieć, że perfumy na każdej osobie pachną inaczej. Dlatego nie zawsze te, które wydają się wspaniałe na innych, będą pasować też do Ciebie. Musisz wybrać perfumy według własnych preferencji - oceniaj zapachy na podstawie własnych doświadczeń. 

Wybierz najlepszy zapach dla siebie!

Wybór perfum nie zawsze musi być skomplikowany. Masz metodę na dobór idealnych perfum dla różnych typów osobowości? A może wiesz jak wybrać idealny zapach dla siebie? - podziel się swoją opinią i dodaj komentarz pod postem.

Jeśli szukasz prezentu na boże narodzenie, urodziny lub na inną specjalną okazję, zobacz mój artykuł: Jak wybrać perfumy na prezent. Omawiam tam krok po kroku jak dobrać odpowiedni zapach dla żony, męża, nastolatka, mamy i taty, a także dla dziecka.

Test został stworzony na podstawie artykułu z portalu People

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE...

>