Lady Gaga Fame Opinie: Obiecała spermę i krew, a są kwiatki i miód

Lady Gaga Fame Opinie

Jak to często bywa w przypadku celebryckich perfum, ogrom medialnego szumu jest odwrotnie proporcjonalny do rzeczywistej jakości kompozycji. 

Lady Gaga Fame były reklamowane jako perfumy o zapachu spermy i krwi. Chociaż miały być skandaliczne, okazały się bez charakteru. Ich zapach przywodzi skojarzenia babcinego mydła. 

Chociaż moja ocena nie jest wysoka, to myślę, że zapach znajdzie swoje fanki wśród młodych dziewczyn głównie ze względu na Lady Gagę.

Nuty zapachowe: pokrzyk wilcza jagoda, morela, miód, szafran, orchidea tygrysia, jaśmin wielkolistny, kadzidło

Perfumy Lady Gaga Fame zostały wycofane ze sprzedaży. W opinii wielu osób to babciny, kwiatowo- kadzidlany zapach, dlatego myślę, że nie będzie wspominany z tęsknotą. 

Kilka miesięcy przed premierą pojawiły się przecieki, że piosenkarka chciałaby, aby jej autorski zapach Lady Gaga Fame pachniał krwią i spermą. Perfumy miały przypominać zapach ‘luksusowej prostytutki’. Ostatecznie kompozycja jest do bólu masowa i będzie odpowiednia dla każdej kobiety, która chce zniknąć w tłumie, nawet najbardziej zatwardziałej konserwatystki.

W rzeczywistości Fame to słodki zapach, a ciekawostką jest owoc belladonny w składzie, który w starożytnym Rzymie był stosowany jako trucizna. Perfumy Lady Gaga Fame koncentrują się wokół trzech akordów: kwiatowego, miodowego i słodkiego.

Kompozycja została zapakowana w przepiękny flakon o owalnym kształcie. Złota, wysmukła zatyczka do złudzenia przypomina, ikoniczną wyciskarkę do cytryn Philippe’a Starcka.

Chociaż perfumy zostały wycofane ze sprzedaży, to jestem przekonana, że znajdą się jeszcze pojedyncze flakony w lokalnych perfumeriach.

Nuty zapachowe: Jak pachnie Lady Gaga Fame?

Nie daj się zmylić barwie perfum i skandalizującej kampanii reklamowej. Fame to miodowo-kwiatowy zapach, który z czernią ma naprawdę bardzo mało wspólnego. Już po pierwszej aplikacji kojarzy się z chemiczną słodyczą landrynek.

Według materiałów promocyjnych kompozycja nie jest klasyczną piramidą. Wykorzystuje technologię push-pull, w której składniki współdziałają ze sobą, aby uwydatnić charakter każdej nuty w tym samym czasie, bez żadnej hierarchii. Zostały zbudowane wokół trzech akordów: ciemnego zmysłowego oraz jasnego.

W rzeczywistości początkowo dominuje słodko-owocowy akord moreli skąpanych w miodzie, a w tle migoce delikatny akord kwiatowy (to pewnie orchidea). Po kwadransie niestety zanika, a cała kompozycja jest przez pewien czas ulepkiem tak słodkim, że naprawdę ciężko z nim wytrzymać. Później pojawia się delikatna, wręcz nieistniejąca nuta zapachowa kadzidła.

perfumy lady gaga fame lady gaga fame woda perfumowana

Fame to jeden z tych zapachów, które przyjemnie pachną (jeśli oczywiście lubisz słodkie, owocowe zapachy), ale niewiele po sobie zostawiają. Po jego użyciu już kilka dni później miałam problemy z odtworzeniem jego charakteru. Nie wywarł na moich zmysłach tak silnego wrażenia, abym mogła go zapamiętać.

Jeśli miałabym go porównać do innych perfum, to Fame jest gorszą wersją i tak kiepskiej Lady Million od Paco Rabanne. Powiem więcej, ten zapach czerpie garściami z popularności swojej starszej, landrynkowej siostry. Z tym, że Lady Gaga Fame koncentrują jeszcze większą ilość słodyczy.

Lady Gaga Fame Opinie: Dla kogo została stworzona? Na jaką okazję pasuje? Czy jest trwała?

Chociaż ‘luksusowa prostytutka’ nie jest określeniem, z którym większość z nas chciałaby być kojarzona, to kobiety otwarte na nowe doznania zapachowe będą zainteresowane takim pachnidłem. Ja byłam.

Po przeczytaniu opisu spodziewałam się czegoś innego - ciężkich, zmysłowych perfum. To, co otrzymałam, było dalekie od moich oczekiwań.

Muszę przyznać, że Fame nie odbiega jakością od większości perfum celebryckich z tej samej półki cenowej. Jest bardzo słodki, zbudowany na owocowo - kwiatowy akordach, ma całkiem nowoczesne brzmienie. Będzie idealny dla nastoletnich dziewczyn i bardzo młodych kobiet, szczególnie jeśli są fankami piosenkarki i lubią słodkie nuty w perfumach.

Jedynym ciekawym elementem jest czarny kolor perfum, który zmienia się w transparentny chwilę po wylądowaniu na skórze. Przynajmniej na mojej, bo spotkałam się z opiniami, że zostawia niewielki osad, który łatwo jednak zmyć wodą.

Trwałość zapachu nie duża jak na wodę perfumowaną. Przy sprzyjających warunkach utrzymuje się na skórze do 4-5 godzin. Nie zapominajmy jednak, że za taką przyjemność nie zapłacimy dużo. Przy tak małej trwałości to bardzo intensywny zapach, szczególnie przez pierwsze 30 minut.

Woda perfumowana Lady Gaga Fame: To odpowiedni zapach dla Ciebie?

Fame Lady Gagi to jeden z najpopularniejszych zapachów sygnowanych przez gwiazdy. Zdecydowanie nie powali cię na kolana, jak Rogue Rihanny, czy Heat Beyonce, ale nie będzie też wielkim rozczarowaniem. Szczególnie kiedy już wiesz, że piękny wygląd flakonu i fantastyczna kampania mają się nijak to charakteru tej kompozycji.

Dla mnie jego główną wadą jest przeraźliwa przeciętność, ale wierzę, że ta cecha jest dla niektórych zaletą i zapach znajdzie też swoje zwolenniczki. Wybór perfum to przecież głównie sprawa gustu.

perfumy dla kobiet Lady Gaga Fame opinie

Fame polecam młodym kobietom, tym które lubią słodkie zapachy. Jeśli chcesz kupić te perfumy w prezencie, uważaj. Nie każdy lubi taką dawkę słodyczy na swojej skórze.

Jeśli zastanawiasz się, czy perfumy Fame Lady Gagi to zapach dla Ciebie, odpowiedź znajdziesz poniżej:

Tak - jeśli szukasz kwiatowego, słodkiego zapachu na co dzień, jeśli szukasz perfum uniwersalnych, które nie będą wyróżniały Cię z tłumu (pod warunkiem rozsądnej aplikacji), jeśli nie chcesz wydać fortuny na nowy flakonik perfum.

Nie - jeśli  lubisz słodkie, charakterystyczne kompozycje (jak duet miodu i moreli w Calvin Klein Euphoria Gold), jeśli chcesz, aby zapach utrzymywał się z tobą przez cały dzień, jeśli nie lubisz słodkich akordów, jeśli szukasz unikalnych kompozycji.

Dodaj własną recenzję!

Jeśli chcesz się podzielić swoimi wrażeniami po testach zapachu Lady Gaga Fame, dodaj swój komentarz.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE...

>